Karbonové a kompozitové produkty

Hledáte-li především karbonové (resp. kompozitové) válce, tak jste u nás správně. Naše výrobky mohou dosahovat délek až 5 m a průměru 50 cm, současně jsme schopni vyrobit i trubičky o průměru pouhých 5 mm.

Karbonový výrobek/produkt
Karbonová-hřídel-s-koncovkou
Kompozitový dutý profil
Karbonový válec s povrchovou úpravou – ořez

Je vhodné taktéž zmínit, že se nemusí jednat pouze o válce/hřídele/kónusy/kužely, ale i o různé druhy hranolů a to vše za využití metod triaxiálního splétání vláken v kombinaci s karbonovým návinem. Tyto moderní metody propůjčují konečnému produktu nejen prvotřídní pevnost a tuhost, ale i vysokou odolnost, a to vše při velmi nízké hmotnosti.

Karbonové výrobky - různé
Karbonové produkty – kompozity
Kompozitový hranol
Kompozitový odtok do lodě – ukázka pružnosti


Veškerou produkci vyrábíme dle přesných požadavků zákazníka, nenakupujeme žádné polotovary nebo hotové výrobky ze zahraničí, u kterých bychom vám nemohli zaručit požadovanou kvalitu. I proto vám můžeme vytvořit profily přímo dle vašich požadavků a to nejen z hlediska velikosti, ale i fyzikálních vlastností. Na přání zákazníka může v rámci jednoho profilu tyto fyzikální vlastnosti i různě měnit.

Společnost nezapomíná ani na využití karbonu (kompozitů) ve světě sportu. Ať jsou to výrobky určené pro motoristický sport nebo sport jako takový. Její produkty bývají využívány např. při výrobě motorových člunů, stěžňů lodí a windsurfů, hokejek, cyklistických rámů a extrémně lehkých sedlovek nebo jako funkční, či estetické prvky v motorsportu. Profily naší společnosti je možno využít také pro různé stavby.

V poslední době jsme začali taktéž využívat různé druhy tkanin, které nemusí plnit pouze estetickou stránku produktu. Tyto tkaniny mohou být ručně kladeny nejen na různé profily, ale taktéž do formy, díky čemuž je možno dosáhnout tvarově složitějších produktů.

Služby

Nově jsme pro Vás vybavili dílnu i strojním obráběcím vybavením (soustruh, frézka, stojanová vrtačka), které nám umožňuje obrábět jak kovové, tak i kompozitní materiály. Díky tomu jsme schopni dodávat válce a hřídele jako hotové produkty, které lze ihned namontovat. 

Naše strojní vybavení lze využít i samostatně. Více v záložce kovovýroba.

Nebojte se nás kontaktovat, ať už jste firma či jednotlivec. Každá zakázka, byť je třeba pouze kusová, je pro nás důležitá.

Domů